Bartosz Czerwonka trochę o programowaniu .net i web

O mnie

Nazywam się Bartosz Czerwonka i jestem programistą. Aktualnie pracuję w firmie Whalla Labs, gdzie zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych.

Jestem pasjonatem czystego kodu, zainspirowany książkami "Uncel Bob'a" i testów jednostkowych. Programując staram się zostawić kod na tyle czysty i łatwy, żeby inne osoby mogły go bez problemu zrozumieć - w tej kwestii staram się być perfekcjonistą.

Uwielbiam poznawać nowe technologie, języki, biblioteki oraz narzędzia, które można wykorzystać w nowych projektach. Ubóstwiam projekty, które nie ciągną się latami, a są dynamiczne i szybkie. Przy takich można zastosować najnowsze technologie i uniknąć błędów, które gdzieś wcześniej się pojawiły. Ucząc się nowych rzeczy staram się nie tylko zapoznać się z dokumentacją, ale poznać to wszystko od samego środka, przeglądać kody źródłowe i porównując z innymi. Zawsze szukam zastosowania dla większych projektów, a nie tylko "Hello World".

Doceniam szczerość i konstruktywną krytykę. Staram się wyrażać swoją opinię, jeśli mogę pomoc lub jeśli wiem, że ktoś nie ma zielonego pojęcia o tym o czym mówi, dlatego też liczę na "feedback" od was ;-)

Jestem "uzależniony" od czytania książek IT i ciekawych artykułów, blogów, oczywiście gadżeciarz ze mnie, "duży" fan lego, siatkówki (trenowałem z 12 lat) i dobrego piwa ;-)